Tagging System Türkçe Karakter

Başlatan sadraf, 15 Ara 2014, 16:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sadraf

Merhaba arkadaşlar, ben tagging system kurdum her şeyi ayarladım güzelce çalışıyor fakat türkçe harfler soru işareti şeklinde çıkıyor. utf-8 ayarı yaptım language klasörüne falan bütün ayrıntıları yaptım ama olmuyor nedendir acaba?

tarantula901

Alıntı yapılan: sadraf - 15 Ara 2014, 16:27
Merhaba arkadaşlar, ben tagging system kurdum her şeyi ayarladım güzelce çalışıyor fakat türkçe harfler soru işareti şeklinde çıkıyor. utf-8 ayarı yaptım language klasörüne falan bütün ayrıntıları yaptım ama olmuyor nedendir acaba?

sitenizin dili  utf8 mi
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

sadraf

evet utf 8 neden oluyor anlamış değilim bikaç kerede silip yükledim modu ama olmadı yine

tarantula901

Alıntı yapılan: sadraf - 15 Ara 2014, 21:37
evet utf 8 neden oluyor anlamış değilim bikaç kerede silip yükledim modu ama olmadı yine

tagged modunu yükledikten sonra dil dosyalarını utf8 olarakta eklendin mi?
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

sadraf

tabi tabi utf 8 yaptım hepsini acaba neyi yanlış yapıyorum

tarantula901

şu anda sitenizde tagged modu kurulu değilmi bana bir demo uyelık atarmısın pmden

Ücretli Smf Destek İçin

sadraf

tarantula901

phpmyadindeki tagged tablo ve icindekı tablo resmını cekıp buraya ekleyın ok kontrol edelim siz incelerken bızde buradan bakmaya calısalım

Ücretli Smf Destek İçin

sadraf

omuforum.net

tarantula901

şu resimdeki

tag olan kısım utf8_turkish_ci bunu utf8_general_ci ile değiştirin.

ve smf_tags

smf_tag_logs bunlarıda aynı sekılde utf8_general_ci ile değiştirin

bunları yapmadan once yedek alın

Ücretli Smf Destek İçin